E: info@herkesicinmimarlik.org

Nerede?

Taşımalı eğitim sistemiyle birlikte Türkiye’nin her bölgesinde işlevini yitirmiş, sayısı binlerle ifade edilen boş okulların olduğu bilinmekte. Atıl Kalmış Köy Okullarının Yeniden Değerlendirilmesi Projesi, önümüzdeki yıllarda yapacağı geniş çaplı projeye örnek olması amacıyla Ordu ilini seçmiştir. Pilot proje kapsamında Ordu iline bağlı Kargı ve Çaka Köylerinde çalışılacaktır.

Ordu

Ne zaman?

Temmuz-Ağustos 2012 süresince onarılacak Kargı İlköğretim Okulu’nun 2012-2013 eğitim öğretim yılına yetiştirilmesi planlanmaktadır. Çaka İlköğretim Okulu’nun ise tasarım sürecinin yaz ayında tamamlanıp,inşaatın yeni yılın başlangıcına kadar tamamlanması planlanmaktadır.

Nasıl?

Herkes İçin Mimarlık ekibi olarak köylere yapacağımız müdahalelerin niteliğini belirleyecek en önemli faktörün bölge halkının ihtiyacına cevap vermek olduğunu düşünüyoruz. Bu amaç doğrultusunda  projeyi destekleyen üniversite hocalarının danışmanlığında üniversite öğrencilerinin tasarım, planlama ve inşaat süreçlerinin tümünde aktif olarak yer aldıkları bir süreç olmasını planlamaktayız.

Kim?

Herkes İçin Mimarlık ağının içerisindeki öğrenci toplulukları önderliğinde farklı disiplinlerden üniversite öğrencileri tarafından gerçekleştirilecektir.

Ordu’ya yaptığımız gezinin hikayesi:

http://herkesicinmimarlik.org/atil-koy-okullari/

Başvuru Formu:

Başvuru süreci tamamlanmıştır. Başvuran herkese teşekkürler!

Sıkça Sorulan Sorular:

http://herkesicinmimarlik.org/calismalar/ordu/sss/

Proje detaylarını öğrenmek için görsellere tıklayın: