him-loader

Geleceğe Dönüş Atölyeleri

Paylaş:

Herkes İçin Mimarlık “Geleceğe Dönüş” atölyeleri, Covid 19 sebebiyle içinde bulunduğumuz bu garip zamanlarda bugünü ve geleceği, mimarlığı, kenti, tasarımı nasıl değiştireceğini, etkilerinin ne olacağını tartışmaya ve araştırmaya çağırıyor.

Herkes İçin Mimarlık Derneği olarak 2011 Aralık’tan beri “birlikte yapma” fikri temelinde üretimler yapıyoruz. Çevrim içi araçları da kullanmakla birlikte işlerimizin birçoğu fiziki olarak bir araya gelinen ortamlarda gerçekleşiyor. Covid-19 virüsü salgını nedeniyle insanların bir araya gelemediği bugünlerde, geleceğin nasıl şekilleneceğini merak ediyoruz.

Fiziksel olarak bir araya gelemediğimiz bugünlerde yeni bir araya gelme pratiklerini, kişisel ve kolektif deneyimleri paylaşmak/tartışmak amacıyla açtığımız “Karantinadan Sesler” blogundan sonra, bugüne kadar yaptığımız katılımcı atölyeleri bu kez çevrim içi ortamda, bugünlerden yola çıkarak geleceğin nasıl şekilleneceğini birlikte araştıracağımız “Gelecek” atölyeleri serisine başlıyoruz.

Bir dernek sunumu ve geleceği birlikte tartışmak istediğimiz forum ile başlayacak serideki atölyeler, takvim ve içerik öngörüleri olmakla birlikte katılımcıların da şekillendirmesine açık bir şekilde yürüyecek.


Yürütücüler: Mina Öner, Yiğit Çetin


Yürütücüler: Cansu Dinç, Setenay Kamazoğlu


Yürütücüler: Bihter Çelik, Dilara Kara


Yürütücü: Yelta Köm