him-loader

Pano

Etkinlikler
Paylaş:

Kim için: Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı’na gelen çocuklar
Kiminle: Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı
Ne zaman: 2013

Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı, suça sürüklenerek çocuk adalet sistemine giren, yasalarla ihtilaf halindeki çocukların, sistem içerisindeki tüm aşamalarına destek vererek topluma kazandırılmaları amacıyla kurulmuştur. Vakfın gençlik merkezi programı ise İstanbul’da tutuksuz yargılanan, tahliye olmuş ve suça karışma riski altındaki 12-18 yaş arası gençlere yönelik oluşturulmuş bir “önleme” modelidir. Bu program kapsamında, 6 Ekim 2013 Pazar günü gerçekleştirilen ve yürütücülüğünü dernek üyelerimiz Emre Gündoğdu, Hazar Arasan, Elif Tan, Begüm Sarışın ve Yelta Köm’ün yaptığı tek günlük atölyeye 10 genç ve onlara eşlik eden 5 gönüllü abi ve abla katıldı.

Atölyede öğrenciler, yoğun olarak kullandıkları etkinlik odasındaki duyuru panosu yerine 3 boyutlu ve çok amaçlı bir pano tasarladılar. Panonun strüktürünü oluşturmak köşe profiller kullanıldı. Çapraz bağlanarak ayak haline getirilen profiller ip ve bantla sabitleştirildikten sonra, ayaklar arasına gerilen renkli ipler ve filelerle yüzeyler oluşturuldu. Sonrasında kağıt ve kumaşlara yapılan resimler ve yazılan yazılar mandallarla iplere tutturuldu.

Atölye sonucunda ortaya çıkan 3 boyutlu pano taşınabilir bir sergi alanı haline geldi ve vakıf binasında ileride yapılabilecek üretimler için bir örnek oluşturdu.

Atölyenin fotoğraf albümüne buradan ulaşabilirsiniz.