him-loader

Sana Soran Oldu Mu?

Etkinlikler
Paylaş:

Kim için: Kentliler
Kiminle: “Herkes İçin Taksim” atölyesi katılımcıları ve kentliler
Ne zaman: 2012

Sana Soran Oldu Mu?

Dokuz ay önce Başbakan büyük bir basın toplantısı ile Taksim Projesi’ni açıkladı. Proje yedi ay önce İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından oy birliği ile onaylandı. İstanbul II Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu “plan tadilatı” ismi altında projeyi yine oy birliği ile kabul etti. Süreç bu doğrultuda ilerlerse önümüzdeki bir ay içerisinde dozerlerin meydana girmesi ve en az iki yıl sürecek inşaatın başlaması söz konusu.

Peki, kentin en önemli meydanına böylesine bir müdahale planlanırken, kentin asıl sahibi olan kentliye, yani sana soran oldu mu?

“Herkes İçin Mimarlık”, Taksim’e yapılacak yeni bir düzenlemeyi yaratıcı enerjiye açıyor: Taksim senin için ne ifade ediyor? Nasıl bir Taksim hayal ediyorsun? Mevcut proje Taksim’i nereye götürür? Bu süreçte şeffaflık ve katılımcılık nasıl sağlanabilir?

İdeolojiler ve disiplinler arası sınırlara takılmadan, konu ile ve size sorulmayan daha birçok soru ile ilgili fikirlerinizi bizimle paylaşmanız için açık çağrımızdır!

 

Görseller için teslim formatı:

  • 1 adet 20cmx15cm imaj [fotoğraf, metin, kolaj, çizim, diyagram, slogan…] (min. 150 dpi jpg format)
  • İsim ya da mahlas

Videolar veya ses kayıtları için teslim formatı:

  • Yüklediğiniz kaydın linki [youtube,vimeo…] [en fazla 60 sn.]
  • İsim ya da mahlas

Son Katılım Tarihi: 23 Mart 2012

Teslim Şekli: Ürünler katılım tarihine kadar gönderenin adı ve iletişim bilgileriyle birlikte taksim@herkesicinmimarlik.org adresine gönderilmelidir.

Gönderilen ürünlerin sergilenmesi, bir seçki hazırlanarak basılması, seçkide yer alan kişilere bu kitapçığın hediye edilmesi, ve görsellerin kartpostal olarak basılıp dağıtılması planlanmaktadır.